Ndezi fishekzjarrin per të festuar. Plagoset rënd 8 vjecari shqiptar

GREQI-Një ngjarje e rënde ka ndodhur në Pylos në Greqi ku mesohet se një fëmijë është plagosur nga fishekzjarri.

Familja ka qenë duke festuar dhe kur ka ndezur fishekzarrin i ka plasur në dorë fëmijës.

Por famtirësisht fëmija nuk ka rrezik për jetën vetëm një problem në dorë.

Ai është dërguar në spital dhe gjendja e tij është permirësuar.