Ndodh ne Korce. Nusja kafshon burrin dhe prish dasmen.

Martesa eshte nje nga gjerat me te bukura qe ka njeriu ne jete por ne Korce nje cift e ka perjetuar ndryshe.

Thuhet qe fajin e ka pasur nusja pasi gazetarja tregon se nusja 21 vjecare ka pire kaq shume alkool sa qe ka kafshuar dhe burrin.

Ajo e ka kafshuar burrin ne vesh por me pas burrit kjo gje i shkaktoi gjakderrdhje. Dhe kjo gje ka bere qe te ftuarit ne dasem te ngrihen te shqetesuar.

Ishte vjehrra ajo qe ne fakt e ka prishur dasmen duke i larguar njerezit nga restoranti dhe ne fund i ka cuar ne shtepi dhe nusen dhe dhendrin duke qene se dasma u prish.

Pirja e tepert e alkoolit ne dasem ka bere qe nusja te ik nga mend e kokes.