Ndryshim i motit në ditët në vijim, ja cfarë thonë sinoptikanët a do ndryshojne temperaturat.

Dite te ngrohta dhe mengjese te ftohta do te kemi gjate ketyre diteve te janarit.Sipnitikanet thone qe temperaturat do te jene stabel dhe pritet dite normale.

Ne zaonat malore temeperaturat do jete jene te uleta dhe ne vendet jugore priten rritje te temeperaturave.

Mbi kontinentin evropian po vijojnë të ndikojnë vlerat e larta të presionit atmosferik dhe masat ajrore të qëndrueshme dhe të ftohta. Kjo situatë ka sjell si pasojë motin e kthjellët edhe mbi vendin tonë si në orët e para të mëngjesit dhe deri në fund të ditës.Ndaj besojme se keto dite moti do jete pa reshje shiu dhe debore.

Mund të shijoni diellin dhe motin e mirë gjatë dimrit në zona si Durrësi dhe Saranda.Ndaj kjo fundjave do te ishte e bukur prane bregdetit per rreze dielli.