Ndryshon moti.Reshje të forta shiu në të gjithë vendin, ja deri kur do të zgjasin

Rikthehet moti me vranesira dhe reshje shiu pas diteve te nxehta.

E gjithe veni eshte perfshir nga shira te lehte dhe ka qene nje dite e fresket kjo kohe mund te zgjase deri ne diten e enjte dhe me pas moti do te rikthehen temperaturat e larta.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 27°C. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 45-50 km/h nga drejtimi Verilindor-Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

Vijon ndikimi i kushteve atmosferike të paqëndrueshme duke diktuar vranësira dhe rrebeshe shiu në Europën Juglindore, Lindore dhe Ishujt Britanikë. Ndërsa kthjellimet dominojnë Europën perëndimore dhe Veriore