Lajm i mire.Hapet kufiri me Greqine/ Fluks në doganën e Kakavijës, policia jep njoftimin qe duhet ta dini

Lajm i mire vjen nga dogana e Kakavijes ku mësohet se në 24 orët e fundit në pikën doganore të Kakavijës kanë hyrë 400 persona.

Jane hequr masat kufizuese dhe jane rikthyer mbi 400 persona ne vendin tone.

Policia kufitare bën me dije se asnjë shtetas që nuk disponon një dokument të vlefshëm identifikimi shqiptar (pasaportë shqiptare) nuk do të lejohet të kalojë kufirin.

Në këtë mungesë shtetasit shqiptarë duhet të marrin një leje kalimi në ambasadë ose në konsullatë.

Lejohen të hyjnë shtetasit e huaj me dokumente qëndrimi në Shqipëri.

Ndaj te gjithe ata qe duan te vijn duhet te kete kujdes dhe te plotesojne kushtet.