Pamje si nga fundi i botës/ Era në këtë vend s’po lë gjë në këmbë: Ja si shkulen catite e shtëpive dhe varkat lëvizin si të jenë prej letre

0
55

Një tornado e fuqishme ka kaluar nëpër qytetin gjerman Kiel, ku pas vetes la dëme të mëdha materiale, shtatë persona të lënduar ku tre prej tyre janë në gjendje të rëndë.Tornado shkulte kulmet e shtëpisë, i nxirrte varkat nga uji, e në terren dolën ekipe të shumta të policisë dhe zjarrfikësve që ndihmonin qytetarët dhe kontribuonin në pastrimin e qytetit.

Qytetarët kanë publikuar pamje të tornados nëpër rrjete sociale, e kjo nuk është tornadoja e parë që këtë vit goditi këtë rajon të Gjermanisë.