Pas Italise Gjermani infektohet me koronavirusin ja sa ka shkuar numri i te infektuarve

0
127

Departamenti i Senatit për Shëndetësinë ne Gjermani njofton te infektuarin e pare ne Berlin deri tani jane mbi 130 te infektuar dhe ata shtohen dita dites.

Thuhet se ai eshte nje djal i ri dhe jeton ne Berlin.

I infektuari u paraqit mbrëmjen e djeshme në spital. Sapo u konfirmua rasti spitali u mbyll përkohësisht ne karantine.

Ai do te rri per 14 dite brenda dhe shpresojme qe te sherohet dhe te mos infektoj njerez te tjere.

Djali kishte ardhur nga prinderit e tij dhe aty mund te kete marre virusin.

Gjendja e tij eshte shume e mire dhe nuk ka probleme.Pak kolle temperature dhe dhimbje muskujsh.

Kujtojmë se deri më tani në Gjermani janë shënuar 130 raste të infektuar me koronavirus por ky ishte rasti i parë Berlin.