Pasi te keni lare rrobat, mbushni 1 gote uthull dhe futeni ne lavatrice dhe me pas do te na falenderoni gjithmon per te

Te gjithe duam qe ti lajme rrobat ne menyren perfkte dhe pa harxhuar shume para.

A e dini pse duhet te hidhni uthul te bardhe ne rrobat e juaja?

Uthulla është me të vërtetë shume e mirë, jo vetëm për rrobat, por edhe lavatriçe. Plus që, uthulla kushton shumë pak, dhe ju mund ta blini shumë lirë. Për këtë arsye po sjellim për ju disa arsye, pse duhet të hidhni uthull në lavatriçe kjo eshte nje ide gjeniale per te gjithe.

Fshini skajet e makinës larëse me një leckë, me uthull. Do të eliminojë erërat e këqija, mykun dhe çdo papastërti. Hidhini edhe makinës uthull dhe do ta pastroje ate.

Mbrohuni nga ale.rgjitë
Lani edhe rrobat e fëmijëve! Lëkura e fëmijëve është e ndjeshme, për këtë arsye reagon k.eq ndaj zbutësve të rrobave.

Mbroni fëmijët nga alergjitë, duke vendosur një filxhan uthull në lavatriçe, jo vetëm që do të zbusë rrobat, por edhe do t’i de.zinf.ektojë. Uthulla gjithashtu do të largojë erën.

Largon qimet e kafshëve qe keni ne shtepi apo qe keni marre prej tyre
Duke shtuar uthull në lavatriçe, qimet e kafshëve do të largohen menjëherë ndaj kjo eshte prap nje ide e mire.