Pellumb Pipero jep lajmin e mire per valen e dyte te koronavirusit

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero nuk i ka pelqyer infektimi i 36 personave diten e sotme.

Duhet te bejm kujdes sepse e gjithe kjo ka ardhur nga qe nuk jane mbajtur rregullat qe jane dhene nag ministria e shendetsise.

Por Pipero ka thene se nuk do ketë një valë të dytë të koronavirusit në vjeshtë ose dimër ndaj duhet te pergatitemi.

Pipero ka thene se:“Unë mendoj që nuk do ketë një rikthim të virusit në vjeshtë ose në dimër. Në rast se do ketë kthim, kurrë nuk do jetë me i egër dhe e fortë, por më i butë për disa arsye.
Kjo pasi virusi vazhdon ta humbasë virulencën në mënyrë graduale,” tha ai.

Në fund, Pipero tha se nëse ky virus kishte shumë të panjohura në fillim, tani ai është një virus i njohur për mjekët dhe shkencëtarët.

Ndaj ruani distancimin social.

video