Për herë të parë në kuzhine, Renato Mekolli ben surpizen e madhe me mamane e tij ne emison

0
80

Pasi emisionit Hellkichen po i arohet fundi nje surprize te bukur ka ndodhur kur Renato ka ftuar nenen e tij qe te treoj se cfare i pelqen me shume atij kur ajo gatuan dhe se si kane kaluar vitet ne emigracion ne Greqi.

Ajo i solli Renatos pjatën e tij të preferuar në studio, tavën e kosit dhe ajo rrëfeu histori nga fëmijëria e kuzhinierit dhe plot caste te bukura.

Te dy janë prekur nga fjalet duke folur për të shkuarën e tyre, dhe për vitet e vështira të emigrimit në Greqi, për kujtimet e tyre së bashku e mbi të gjitha për dashurinë që i lidh.Sepse emigrimi ne fillim gjithmon eshte i veshtir por ne Shqiptaret gjithmon ia dalin pavaresisht veshtiresive.

Mamaja i solli Renatos pjatën e tij të preferuar në studio, tavën e kosit si dhe rrëfeu histori nga fëmijëria e kuzhinierit. Si Renato ashtu dhe nëna e tij janë emocionuar duke folur për të shkuarën, për vitet e vështira të emigrimit në Greqi, për kujtimet e tyre së bashku e mbi të gjitha për dashurinë që i lidh.

Ai shkruan ne instagram.
Ishte hera e parë që mamaja e tij është shfaqur në ekran dhe kuzhinieri ka publikuar dhe një foto në profilin e Instagramit ku shkruan: “Faleminderit jeta ime, Mbretëresha ime! Hera e parë dhe e fundit që dole në ekran, sepse ju,familja ime dhe njeriu im jeni për mua.Vetëm për mua”.