Permbytet qyteti nga reshjet e dendura te shiut dhe bresherit diten e sotme. Video

Iken stina e vere dhe ditet e ngrohta tani jemi ne stinen e vjeshtes dhe rikthehen reshjesh e shiut ne vendin tone.

Por ne Korce reshjet e shiut ishin te forta dhe me rebeshe. Rruget jane permbyttur nga shirat dhe zonat perreth nuk ka pasur energji elektrike.

Shiu i dendur ka demtuar dhe te mbjellat ne disa zona.

E gjithe kjo jave pritet te jete me reshje shiu dhe ulje te temperaturave. Shiko.news