Perseri nje termet i fortë në Greqi, lekundjet ndihen deri në Shqipëri

0
88

Ballkani eshte bere zone e nxehte e lekundjeve sizmike nga Shqiperia Greqia Bosnja e deri ne Turqi.Keshtu ka ndodhur dhe naten e sotme ne Greqi ku eshte lekundur me nje magnitude 4.5 balle te shkalles rihter.

Lekundja ka qene shume prane kufirit te shqiperise dhe kjo nuk ka ndodhur me pare.

Lëkundjet janë ndjerë në orën 22.22 të mbrëmjes së sotme, ku sipas Institutit Evropian të Regjistrimit të Tërmeteve, epiqendra ka qenë 30 km në veri-perëndim të Prevezës.Dhe nuk ka pasur lendime apo ndonje problem cdo gje ka shkuar normal dhe tashme eshte qetesuar cdo gje

Po ashtu, tërmeti është ndjerë në të gjithë zonën e veriut të Greqisë, po ashtu edhe në jug të Shqipërisë.