Peshkatari kap oktapodin 7 metra. Nuk po e mbaroj dot duke ngrën cdo ditë

0
39

Një 40 vjecar ka dalur te peshkonte me vajzën e tij por fatmirësisht buz detit ka gjetur një oktapod.

Oktapodi ishte i madh gati 7 metra dhe kur e pashë ne fillim mu duk si rrjetë peshkimi.


Ai e mori në shtëpi dhe e preu copa-copa dhe e futi ne frigorifer.

Kam gjith javën që gatuaj me oktapodin. Netët e mia kanë qenë shumë të shijshme me gatimet qe po i bej në familjen time.

Kam ftuar dhe miq për te ngrën por akoma se kemi mbaruar. Nuk paska me bukur te hash falas cdo dite oktapod u shpreh 40 vjecari.