“Po fitimet a do i ndani me ne?”, Kalo fut në një thes politikanët: Ne do mbetemi lopa, qumështin do e milni ju…

Tritan Kalo mjeku i njohur me kritike tij perseri kritikon politikanët e të dyjave kahëve në lidhje me situatën e krijuar në Shqipëri dhe gjithmon i poston e rrjtetet sociale.

Por diten e sotme doktori i njohur ka bërë një postim të gjatë në “Facebook”, ku u drejtohet politikanëve, nëse fitimet e tyre në këto 30 vite do t’i ndajnë me mjekët, dhe që në nisje të tij duket se ka një mesazh për Lulzim Bashën, të cilin preferon që të thërrasë vetëm me iniciale ne fakte te gjithe politikan nje ves kane te mbajne karrigen dhe te varferojne popullin duke marr cdo gje per vete.

Por ja cfare shkruan doktori ne “Facebook”:

“KRIZËN do t’a përballojmë bashkë.” (I.B.)….Dakord, PO FITIMET tuaja si Politikanë ato të PPP-ve, KÇK-ve, TENDERAVE, PRIVATIZIMEVE KLIENTELISTE, etj., të 30 këtyre viteve Demonkraci a do t’i ndani vallë ato me ne??!!…..

APO lopa do të vijoj të mbetemi NE taksapaguesit, “il poppolo Albanese”, ndërsa QUMËSHTI do vjoj të milet e të shijohet vetëm nga JU….NO ËAY….Sa mirë na zhytët në qorrsokaket e DEMON-KRACISË “Made in Albania” me yshtjen tuaj “Bashkëfajtorë, Bashkëvuajtës”, tani DUHET JU së pari të zbrazni xhepat tuaja si dhe të lironi vilat e shumta që JU keni, e vetëm pas kësaj kërkoni të na merrni edhe qindarkat e fundit nga xhepat tanë plot vrima!!!…HAPINI sytë e mëndjes ju Bashkëkombas…..Quoa vadis Shqipëria ime!!!