Eva Alikaj prezanton per here te pare djalin e saj, tashme nje artist i talentuar

Aktorja e njohur e skenes shqiptare u largua nga Shqiperia kur ishte ne kulmin e karrieres se saj artistike.

Rolet e saj me te spikatura e kishin kthyer Even ne nje nga aktoret me te pelqyera te publikut shqiptar.

Arsyen se pse u larguar ne nje kohe kur kishte perpara saj nje fushe te shtruar, ajo nuk di ta thote me saktesi.

Sakrifica ja ka vlejtur me sa duket, mbase kete nuk mund ta thote per veten e saj por per te birin Xhinon, qe sot eshte 25 vjec dhe po provon skenat me me emer te botes.

Ajo e ka treguar vete historine e saj, e ftuar ne nje emision, ku edhe tha se per te birin Xhinon ajo mori vendimin per tu larguar sepse donte qe ai te ishte dikushi.

Eva ka rrefyer pak edhe per lidhjen e saj me te birin duke pranuar se tashme ai eshte rritur e ajo nuk eshte me mamaja e rrepte e dikurshme
‘Nuk e bëj më sepse jam e detyruar. Nuk e shoh vetëm si djalë. Ai dëshiron të bëjë gjërat e tij. Ka fituar distancë dhe nuk më lejon.Edhe pse do të doja shumë që të më pyeste,por…Ai është djalë shumë i mirë dhe shumë i talentuar.” ,ka rrëfyer aktorja.

Djali i sa Xhino merret me muzike klasike dhe jeton larg te emes, ne Stutgard e kjo distance qe ai ka krijuar tashme nuk e lejon ate te jete nena e dikurshme te cilen e pyeste.

Alikaj ne fund shtoi se dikur kur degjonte koleget qe thonin se nuk do lejonin qe femija te vuaj si ata. Por tha per veten e saj ” Po ta duash fort nej gje dhe po te kesh femije te talentuar duhet te ndihmosh si nene qe je ”