Qytetarët e prekur nga tërmetet janë në qiell të hapur, por “kandidati humorist” i Kolonjës shkon ha petulla

Aktori i humorit Erion Isai e pati nisur karrieren e tij ne ‘Portokalli’ dhe dalengadale u bashkua me Elisa Spitopalin disa vjet me pare. Keshtu pas kesaj dukje rreth 6 vite me pas aktori i humorit kandidon per bashkine e Kolonjes nen siglen e Rilindjes.

Ndoshta vete Erion Isai nuk ja ka idene e politikes por me siguri qytetaret e kolonjes do te qeshin me batutat e tij edhe kur mund tu kete rene catia mbi koke.

Keshtu, kanditati per bashkin bashke me Spiropalin qe e futi ne gjirin e saj qe ta rriste vete per te futur kembet ne politike, vizituan sot banoret e Floqit te prekur nga Termetet.

Keta banore jane strehuar ne cadra, pa energji elektrike dhe me pak ndihma ushqimore e mirepresin edhe kandidatin bashkiak i cili u ha edhe petullat e bera me ato ndihmat e vogla nga shteti.

Por c`mund tu thote Erioni ne keto raste? Padyshim qe atij batutat nuk i mungojne dhe mund te thote: Ngjyejini me pak sheqer se shtyhen… hajt na befshin mire!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *