Rikthehen shtrengata te shiut dhe reshje debore. Si do ndryshoi moti te henen

Ulen temperaturat serisht ne vendin tone. Moti pritet te jete me vranesira dhe ne disa vende dhe me reshje shiu.

Metereologet thone se ne vendet malore do te rikthehen reshjet e debores nga dita e hene ne te enjte.

Problematike parashikohet të jetë dita e mërkurë ku era përgjatë vijës bregdetare pritet të arrijë shpejtësi 16-23m/s me dallgëzim në dete të forcës 4-6 ballë.

Ditën e Premte moti do të jetë i kthjellët me kohëzgjatje të orëve me diell.
Vlen të theksohet rritje tejet e theksuar e temperaturave ditën e Mërkurë në të dyja vlerat për shkak të depërtimit të një mase të ngrohtë me origjinë nga Afrika e Veriut si dhe erës jugore.
Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-juglindje 3-9m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina arrin shpejtësi 11-16m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 2-4 ballë.
Problematike parashikohet të jetë dita e Mërkurë ku era përgjatë vijës bregdetare pritet të arrijë shpejtësi 16-23m/s me dallgëzim në dete të forcës 4-6ballë.
Faleminderit që na ndiqni!