Rinisin fluturimet nga Rinasi drejt evropes/ Ja data kur ngrihet avionët e parë

Pas 1 qershorit Shqiperia u haq dhe gjendja eshte normale.Tashme vendi jone eshte kthyer ne normalitet te plote.

Por tashme pritet te nisin dhe udhetimet e para nga aeroporti pas hapjes së kufijve tokësorë te Shqiperise me vendet fqinje d më datë 15 qershor do të rinisin fluturimet Tiranë-Vienë pas nje shkeputje prej 2 muajsh.

Kete lajm e ben te ditur nga TIA e cila njofton se kompania që do të nisë fluturimet do të operojë katër herë në javë dhe ky eshte nje lajme i mire per te gjithe.

Vende te tjera te evropes priten te nisin udhetimet drejte Shqiperise.

“Tjetër lajm i mirë nga TIA. Austrian Airlines lajmëron fillimin e fluturimeve me 15 Qershor 2020.

Kompania do të operojë me fluturime 4 herë në javë Tiranë – Vienë.Po ringrihemi”, thuhet në njoftim.