Rritet numri i te infektuarve gjate 24 oreve te fundit ne Shqiperi.Video

15 raste te reja me kovin ne Shqiperi dhe shpresojme qe te mos shtohen me shume.

Rritje e madhe krahasuar me një ditë më parë, kur pati vetëm një të infektuar ndaj qe duhet te bejm kujdes dhe te mbrohemi duke zbatuar distancimin social.

13 te infektuar janë në Durrës, 1 në Tiranë dhe 1 në Shkodër.

Gjendja në spitalin infektiv paraqitet e qëndrueshme prej ditësh me 15 pacientë të shtruar dhe vetëm 3 prej tyre janë në terapi intensive.

Deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 964 qytetarë. Prej tyre, rreth 79% janë të shëruar.

Në vendin tonë aktualisht janë 175 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër.

Video