Sallat per festa me pule dhe kerpurdha.

0
323

PËRBËRËSIT

▢1 kg gjoks pule
▢400 gr kastravec në një tas
▢350 g kerpurdha të konservuara
▢150 ml vaj Spurnic Omega 9
▢2 te verdha veze te ziera
▢1 majonez
▢1 lugë mustardë
▢1 tufë majdanoz
▢lëng limoni
▢piper
ulli

MËNYRA E PËRGATITJES

Udhëzimet dhe mënyrën e përgatitjes për recetën e sallatës me pulë dhe kërpudha i gjeni në klipin e mëposhtëm! Ndiqni me kujdes për të arritur një recetë perfekte!

USHQYERJA PËR PORCION/COPË
Kalori: 346 kcal | Karbohidratet: 6 g | Proteina: 29 g | Yndyrë: 23 g | Yndyra e ngopur: 3 g | Yndyrna të pangopura: 6 g | Yndyrna të pangopura: 13 g | Yndyrna të pangopura: 0,1 g | Kolesterol: 153 mg | Natriumi: 1204 mg | Kalium: 588 mg | Fibra: 2 g| Sheqeri: 2 g | Vitamina A: 554 IU | Vitamina C: 14 mg | Kalcium: 33 mg | Hekur: 2 mg