Shifrat e fundit nga korona virusi në Itali frikë sohen te gjithe nga shifrat alarmante

0
93

Italia eshte ne gjendje kritike nga Koronavirusi.Deri tani ka shkuar numri 52 i atyre qe kane nderruar jete per shkak te virusit.

Keto shifra konfirmohen nga kreu i emergjencës civile për koronavirusin, Angelo Borrelli.Dhe gjendja eshte shume e veshtire.

I gjithe veriu i Italise eshte ne gjendje emergjence.

Ai deklaroi pasditen e kësaj të hëne se gjendja ka ndryshuar dhe rastet po shtohen cdo dite.

Por lajmi i mire eshte se numri i personave të shëruar, shkon në 149.

Po ashtu ai deklaroi se numri total i personave të prekur me koronavirus është 1835.

Në Lombardi janë 1077 persona që po kurohen, në Emilia Romagna 324 dhe në Veneto 271.

Shpresojme te behet me mire.