Shkoi dhe u martua per letra ne Gjermani por atje ajo gjeti shpirtin e saj binjak…

0
89

Ajo gjeti shpirtin e saj binjak por ja qe gjerat nuk shkuan ashtu sic ajo mendoj.Ndonjeher ngajrjet shkojne ashtu sic ti nuk e ke menduar kurr me pare.

Historia fillon me nje vajze M.S. 24 vjece nga Gostivari dhe ishte vajza e dyte e familjes se vjeter me tradite turke.

Nje sezon vere me ardhjen e emigranteve, vajza nje dite ne nje kafene ne qytet e pa nje djalosh 30vjecar, Gazin qe jetonte dhe punonte ne Gjermani.

Sipas shoqes se ngushte, bukuroshes 24 vjecare ia ra ne sy makina e vecante qe ai kishte dhe pasi u njohen bashke, Gazi i kerkoi te fejoheshin.

Keshtu erdhi djali me gjithe familje e kerkojne vajzen dhe ata martohen menjehere.

Historine e tregon shoqja e ngushte e vajzes nga Gostivari e cila tregon edhe per fiksimet e shoqes se saj ne lidhje me nje aktor turk qe e kishte enderr ta takonte e ta prekte.

Pasi shkon ne Gjermani bashke me Gazin, Shoqja ime Maki me shkruante e me tregonte cdo gje por nnje dite ne Viber me sjell nje foto te nje djali identik si aktori turk .

Maki kishte shkuar vete e kishte takuar kete turkun qe ishte nje kopje e aktorit te saj te endrrave dhe se po fillonte ta takonte.

Nderkohe Gazi qe ishte shume i dashur me te kishte filluar ta shqetesonte e dalura e saj me ate shoqen turke dhe nuk i pelqente qe Maki i kthnte fjalen.

Por tashme pas shume tradhtive dhe daljeve me turkun 40 vjecar Maki nje nate shkon dhe e le Gazin fare por ajo tani nuk dihet se ku eshte pasi eshte fshehur prej Gazit dhe familjes se saj qe eshte futur ne bela prej thyerjes se beses.

(Rrefimi eshte shkruar ne fb nga nje vajze nga gostivari)