Shkoi ne Turqi te zvogeloi stomakun. Ja peripecit qe kaloi

0
1272

Maisi Smith hoqi 5,5 kg lekure te varur ne nje operacion ne Turqi dhe rregulloi gjoksin por ajo nuk duroi dot efektin pas operator.

Kjo nene tregoi se ishte gjeja me e keqe qe ka perjetuar ndonjehere dhe nuk do t`ia rekomandonte askujt.

Keshtu Maisi tregoi se si shkoi ne Turqi per nje makeover te te gjithe trupit duke i terhequr lekuren dhe rimodeluar gjoksin.

Pas nje operacioni te menges gastrike per ngushtim somaku vitin e kaluar ajo vendosi te ribente trupin e saj. Nga nderhyrja ne stomak ajo hoqi rreth 50 kg dhe lekura iu var ne te gjithe trupin.

Mirepo kjo nderhyrje e fundit per te nuk ishte aspak nje gje e lehte. Lekura e saj qe u hoq ishte rreth 5 kg dhe ajo kerkoi te kishte trup te bukur pa varje. Gjate operimit ajo u kerkoi mjekeve te vendosnin impiant per gjoksin sepse kerkonte mbeshtetje.


Gjate oreve te oara pas nderhyrjes Maisi ishte duke qare dhe tregonte sa dhimnbje kishte. Kaq shume donte te qante sa edhe nuk mundte sepse barku i dhimbte shume
Gruaja treoi se kishte ndjesine sikur barku po i plaste dhe as qetesues nuk pinte dot.

Pastaj, 1 jave pas nderhyrjes ajo dukej me e shfryre dhe kishte me pak dhimbje. Ne vidjon e saj tregohet se si ajo arriti deri ne ate pike.

Por ne fund ja vlejti pasi u bera 20 vite me e re pas gjith atyre dhimbjeve qe kalova u bera serisht ajo qe enderroja.