Shqiptari nxjerr nga shtepia divanet ne rruge ne Itali por me pas e gjen belaja

Nje shqiptar i cili jetonte ne Itali ka nxjerr divanet e tij ne rruge dhe i le aty. Por ai eshte gjobitur nga policia me nje gjobe te rende.

Ngjarja ka ndodhur ne Rimini dhe 43 vjecari shqiptar emigrant ne itali eshte gjobitur me 10 mije euro.

Ai eshte raportuar nga qytetaret e zones ku ai jetonte. Pasi ata kane pare xhestin e shqiptarit kane njoftuar policin.

Me pas divanet qe ai hodhi jane kthyer perseri ne shtepine qe ai kishte plus dhe gjoba 10 mije euro.

Por shqiptari i ka thene policise qe divanet do i leja perkohesisht dhe me pas do ti merrja serisht.