Stergjyshja mbush 106 vjec por e feston me stafin e azilit te moshuarve

BRITANI-106 vjecarja feston ditelindjen dhe eshte me e lumtur se kurre pasi ajo ka kaluar mbi nje shekull jete dhe ne jeten e saj ka kaluar ne shume sfida dhe probleme.

Doris Clark lindi më 12 korrik 1917 gjatë Luftës së Parë Botërore ajo ishte nje femer e forte dhe gjithmon mundohej te ishte sa me shume aktive.

Ajo u martua në prill 1939 dhe pati dy vajza gjatë Luftës së Dytë Botërore transmeton shiko.news

Doris ka jetuar një jetë të lumtur, dhe shume aktive deri në mars të këtij viti kur theu këmbën ndërsa ishte në shtëpi.

107 vjecarja jeton ne azil bashke me stafin qe gjende aty. Ky vit ishte pak i veshtir per shkak se theu kemben por shpresoj se viti tjeter do te me gje me te forte. Pasi pasioni i saj eshte ecja ne natyre.

Doris ka dy vajza (Joan dhe Barbara), tre nipër (Andrew, Andrea dhe Amanda), pesë stërnipër (Carl, Craig, Kristiana, Ben dhe Rebecca) dhe pesë stërnipër (Lacey, Scarlett, Arthur, Eleanor dhe Anabel) .

Por ditelindjen e saj te 106 e festoi me stafin e shtepise te moshuarve transmeton shiko.news