Supë me perime dhe fileto pule

Përbërësit

1 lugë gjelle gjalpë
1 filetë pule
1 qepë (e grirë imët)
1 spec jeshil
1 spec i kuq
2 patate (të prerë kubikë)
1 gotë ujë
2 koncentrat pule
2 vezë (të rrahura)
1 lugë gjelle miell

Përgatitja
1
Në një tigan skuqni fileton e pulës me gjalpë. Më pas shtoni qepën, specat dhe patatet. Trazojini mirë dhe i lini për disa minuta.
2
Shtoni ujin dhe më pas tabletat “Gallina Blanca”. Pas rreth 10 minutash prisni fileton e pulës në copa të vogla, ia shtoni tenxheres dhe i fruloni.
3
Shtoni vezët dhe pak miell. Pas rreth 5 minutash e hiqni nga zjarri dhe e shërbeni të ngrohtë. Supa me perime dhe fileto pule është gati!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *