Tanket ruse po cudisin boten.Cfare jane keto kapele prej hekuri mbi tanke?

Jemi ne javen e trete ne luften Rusi Ukraine dhe ushtria Ruse eshte ne ditet e saj te veshtira.

Por shume analist po i cudisin tanket ruse pasi ata kane nje mburoje mbi tank qe para nuk te bie ne sy tek tanket e tjere.

Por keto mburoja jane simbolike dhe nuk kane ndonje efekt me shume pasi predhat antitank e shkaterrojne tankun ne pak sekonda.

Por ekspertet thone qe keto mburoja sherbejn per ti rritur moralin ushtareve.

Ndaj keto jane taktika qe ruset i perdorin per ushtaret e tyre.