Te gjithe i thone ta dorezoje Ukrainen tek Putin.Ja si pergjegjet Zelensky

Jane bre 3 raudne ndaj Rusis dhe Ukraines per nje armpushim por asgje nuk eshte rene dakord pervec korridorit humanitar.

Ndaj lufta nuk ka pushuar ende dhe e vetmja menyre eshte qe Ukraina ti dorezohet Rusis edhe pse Rusia eshte me humbje te shumta.

“Jerusalem Post”, thote se kryeministri izraelit Naftali Bennett i ka rekomanduar presidentit ukrainas Volodymyr Zelesnky të pranojë ofertën e Vladimir Putin për t’u dorëzuar për t’i dhënë fund luftës dhe pritet qe Zelensky te mos i pranoj ato pasi ne duam nje Ukrain evropiane dhe populli jone nuk do ti bashkohet Rusis.

Por forcat e medha Ruse po i afrohen Kievit cdo dite e me shume dhe sot ne diten e 17 Rusia eshte ne ofensive te forte ndaj Ukraines.

Persidenti Ukraines pritet te marr nje vendim te ri ndaj zhvillimeve te luftes dhe se si do vazhdoj ne ditet ne vazhdim.

Shpresojme qe dite me te mira te vijne per Ukrainen dhe te gjithe evropen.