Tezja zbuloi se një grua bashkëpunoi me Çalamanin ‘gruaja misterioze’ dëshmon diten e sotme

0
745

Misteri vijon të mbulojë ngjarjen e Mateos së vogël 8-vjeçar. Bëhet me dije se pas akuzave për një grua nga familja Vasiu se bashkëpunoi në ngjarjen e vogëlushit me 38-vjeçari Klodian Çalamani, mësohet se ajo ka dëshmuar diten e sotme.Prindërit e të miturit kanë vendosur të heshtin për mediat, ndërkohë që kanë dyshime se në ngajrjen e djalit të tyre është e përfshirë dhe një grua.

Mediat shkruajnë se kjo e fundit, ka dhënë dëshmi , ndërkohë që kërkojnë zbardhje të së vërtetës për ngjarjen .

Gruaja tek e cila dyshojnë është e afërme e familjes së, Mateo Vasiut. Ishte mamaja dhe tezja e 8 vjeçarit të cilët kishin dyshime se kishte të përfshirë një person tjetë ose ka dijeni për ngjarjen.

Ne ditet ne vazhdim priten dhe se cfare ka thene ajo ne deshmine e saj.