U kthye para 2 ditësh nga Italia, pa u vetëkarantinuar! Kapet ‘live i pabinduri’: Hape krahun dhe njoftoni urgjent ambulancën (VIDEO)

0
23

Pasi eshte i infektuar dhe ka ardhur ne Italia ai duhet te rrinjte ne shtepi por djali ka dalur dhe leviz gjithe diten neper Tirane dhe nuk mbyllet ne karantine ne shtepi.Por diten e sotme ai eshte ndalur nga policia dhe e kane derguar ne spital.

Kjo ngjarje ka ndodhur live teksa drejtori i Përgjithshëm, Ardi Veliu në terren duke bërë kontrollet, pikërisht kundër këtyre personave të “pabindur” që vijnë nga Italia dhe nuk vetëkarantinohen.

” Hape krahun dhe njofto ambulancën. Është kthyer para dy ditësh nga Italia dhe nuk po ndihet mirë dhe do të njoftohet shërbimi i Urgjencës do t’i bëhet thirrje për t’u vetëkarantinuar”, tha Veliu.

Tashme gjendja e tij eshte me ndryshe.Deri tani ka shkuar numri i te prekurve ne 23 dhe shpresojme te behen me mire.

Video