Vjen lajm i mire.Ky eshte i vetmi shtet qe po sheron te gjithe personat e prekur me koronavirus

Si cdo virus ka fillimin e tij te shpejte dhe me pas ai largohet si cdo virus me pare.Por koronavirusi eshte pak me ndryshe por dhe ketij do ti vij fundi si cdo virus tjeter

Por mbi 80 mij jane infektuar ne te gjithe boten dhe numri po rritet cdo dite.

Nje lajm i mire vjen nga Vietnami qe atje personat e prekur po sherohen dhe eshte vendi i pare ne bote qe po gjen shpetim

Në këtë shtet janë shëruar të gjithë personat e prekur nga koronavirusi.

Sipas “New York Times”, lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë së Vietnamit.

Pacienti i fundit i infektuar ishte një 50-vjeçar dhe ai ka arritur të dalë nga spitali, ndërsa në mesin e të shëruarve ishte edhe një foshnje 3 muajshe.

Por lajmi eshte bere publik nga mediat ne Vietnam qe virusi po neutralizohet.