Vjen lajmi i madh per Xhejzonin.Alketa ben deklaraten e papritur

Xhejzon Bafti ishte nje nga ikonat e Piter Panit ku te gjithe i buzeqeshte me te folurn e tij.

Ai fitoi zemrat e te gjitheve dhe u be nje vip i vertete te e therrisnin Taramele sepse ai nuk e shqiptonte dot shkronjen K.

Por pasi kaloi nje vit tani Piter Pan eshte kthyer ne sezonin e dyte dhe tani eshte kthyer dhe Xhejzoni.

Përpara se të ftonte Xhejsonin në skenë, Alketa dha lajmin e madh se ai nuk flet më me “T”.

“Jam e mërzitur shumë se Xhejsoni aty e kishte lezetin”, tha Alketa ndërsa Xhejsoni erdhi në skenë duke mbajtur një “T” të madhe.

Madje për ta vërtetuar që tani i shqipton si duhet fjalët, vogëlushi tha disa fjalë që fillojnë me shkronjën “k”.

Alketa tha se Xhejsoni do jetë prezantues krah saj dhe ai u shpreh shumë i lumtur për rikthimin në skenën e “Piter Pan”.