Vjen lajmi shum i shpreses nga Italia, shërohet mjeku i infektuar me koronavirus

Nje lajm i mire vjen nga Italia ku mesohet ku nje mjek i infektuar me virusin kinez eshte sheruar.

Kete e bejn me dije mediat italiane.

Deri tani jane mbi 250 raste ne itali nga infektimi i virusit.

230 raste janë shënuar në Lombardi, Veneto, Emilia-Romagna, Lazio dhe Piemonte.

Mbi 50,000 njerëz janë mbyllur në karantinë me urdhër të qeverisë dhe presin per 14 dite se cdo ndodh me ta.

Cdo gje eshte mbyllur dhe pritet qe muajin mars te rihapen perseri.

Një mjek i Poliklinikës së Milanos i cili u diagnostikua me Covid-19 është shëruar plotësisht dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Deklarata e tij:

Jam shumë mirë, më e keqja tashmë ka kaluar. Shpresoj se gjithçka do shkojë mirë”.
Sipas asaj që mëson ‘AdnKronos Salute’ këto ishin fjalët e dermatologut 50-vjeçar të Poliklinikës së Milanos, i cili rezultoi pozitiv ndaj Coronavirus dhe u shtrua në spitalin e Sacco.