Vjeshtë në mes të Qershorit, ja çfarë surprizash qe sjell moti në ditët e ardhshme

Qershori ishte nje muaj me shi si rralle here me pare.

Sasia më e lartë e reshjeve për sot u regjistrua Tiranë me 27.8mm shi

Reshje shiu ka patur edhe në qytetin e Elbasanit me 7.0 mm shi.

Ndersa e gjithe shqiperia ka qene me reshje shiu ditet e nxehta te veres do te fillojne ne javen e pare te muajit korrik.

Java qe vjen pritet qe te kete rritje te temperaturave dhe muaji korrik te sjell veren qe po e presim te gjithe.