Zonja Eni përlotet live në studio për të birin dhe tregon historin e saj te dashurise.

Juristja Eni Cobani eshte shume njohur dhe nje nga juristet me popullore shqiptare.Ajo eshte e dashur per publikun ne emisionin shihemi ne gjyq tek E Diela Shqiptare.

Ajo ka treguar per jeten e saj ne familje si nje nene e devotshme per djalin e saj plus ajo festoi 20 vjetorin e martese se saj dhe ishte nje dite e vecante.

Ajo ka thene se:”Aveniri është inxhinier, është shumë i rezervuar dhe preferon të ketë jetë private”.

Historia jonë e dashurisë ka filluar kur unë sapo kisha nisur të punoja si pedagoge, kam qenë 23-24 vjeç dhe më pas vazhduan takimet, përfunduam shpejt në fejesë. Në atë periudhë Mali i Dajtit ka qenë destinacion romantik. Atje jemi puthur për herë të parë dhe aty kemi edhe një pemë.

Ne kemi bërë fejesën më 26 Janar të 1996 ku jashtë kishte trazira. Ne kemi patur periudha të veçanta në marrëdhënien tonë. Më pas unë ika në Angli për tre muaj dhe u martuam më 25 Janar 1998”.

Por me pas Eni Cobait i ka bere nje surprize djali i saj ne video kamera dhe ajo eshte perlotur.