Zyrtari rus jep lajmin e papritur: Zelensky ka ikur nga Ukraina, ja ku ndodhet

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u largua nga Ukraina dhe shkoi në Poloni.

Ky është pretendimi i kryetarit të parlamentit (Dume),Vyacheslav Volodin i cili e ka shkruar në kanalin e tij në Telegram, kjo sipas raportimeve të ‘Tass”.

Megjithatë nuk ka asnjë konfirmim nga pala ukrainase.Por ne ditet ne vazhdim pritet te mesohet me shume se ku ndodhet presidenti Ukraines.