13 ide te bukura që ia lehtësojnë jetën çdo gruaje: Ja si të pastroni shtëpinë tuaj më shpejt bukur dhe paster

Eshte shume bukur tja besh nje gruaje jetem te bukur dhe me te thjeshte.Ketu ne kete video jane disa truke qe cdo femer duhet ti di per nje pune me te lete dhe pa u lodhur shume.

Do ishte mire me ndjekur keto rregulla dhe ti shpendani me miqte tuaj.

1.Nje ide e mire per te mos u perpla dera eshte qe te vendosni shiritat e gomës në dyert tuaja për t’i penguar ata të mbyllen.

2.Që të hiqni lehtë çamçakëzat apo ngjicet nga qilimi juaj, vendosni në fillim një kub të akulli dhe kjo eshte nje ide pa para.

3.Mbushni vrima në muret tuaja, vendosi sapun mbi ta dhe kjo eshte nje ide gjeniale.

4.Fshijini mobiljet tuaja me një cope me sapun për ta bërë atë me shkëlqim dhe me ngjyra të ndezura.Dhe nuk keni nevoj per te harxhuar para.

5.Vendosni shiritat ngjitese në muret tuaja kur të dekoroni për të parandaluar murin qe eshte bere pis.

6.Hidhini pak vaj ne bravat e deres për t’i ndaluar zhurmat.

7.Për të hequr me lehtësi bigorrin nga koka dush, mbushni një qese plastike me uthull dhe sigurojeni qe ta lidhni mire mbi kokë. Do te kete efektiv brenda dites.

8.Hidhni puder në derën tuaj për të eliminuar zhurmen.

9.Përdorini bojra dhjami për të mbushur vrimat në mur.

10.Perzini lëng limoni dhe zbutes rrobash dhe përdorni kete përzierje për të pastruar dyshemene me lehte lehtë.

11.Nëse TV juaj “kap” ekspozon shume pluhurin, fshijeni atë me disa pika lëng limoni. Kjo do të parandalojë grumbullimin e pluhurit në të për njëfarë kohe.

12.Për të eliminuar aromat në mikrovalë, vendosni një tas me lëng limoni dhe kanellë pluhur brenda.

13.Prini një limon në gjysmë dhe fshij atë mbi çdo sipërfaqe në banjo tuaj për të eliminuar bigorrin, aromat dhe bakteret.
Provoni ndonjë këto truket dhe ju do të shihni se pastrimi mund të jetë kënaqësi dhe efektive po ashtu!