3 fjale qe ka nevoje cdo grua t`ia thone kur zgjohet ne mengjes

0
208

3 fjale qe cdo grua ka nevoje t`ia thone kur zgjohet ne mengjes.

Gruaja eshte nje krijes fisnike ne toke sepse ajo eshte ekuilibri i shtepise dhe pesha e nje familje te shendetshme.

Ndaj dashuroje ate, respektoje perhere =dhe degjoje shume.

1. Ti si mashkulli i jetes se saj sa here qe ajo zgjohet nga gjumi, thuaji ate qe ndjen per te, zgjoje me fjalen te dua dhe ajo do te kete nje dite te bukur.

2. Thuaji faleminderit per cdo gje qe ben dhe perpiqet te beje. Falenderoje qe ajo kujdeset cdo dite per ty dhe familjen tende.

3. Thuaji qe eshte shume e mire dhe vleresoje per vlerat qe ajo ka sepse duheet te dish se vleresimi i kesaj krijese te bukur qe kujdeset kaq shume per familjen tende eshte nje nga gjerat me te bukura ne bote.