3 raste të reja me koronavirus, rritet numri ja sa shkon numri i te prekurve ne Shqiperi.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi se në vendin tonë janë tashmë 15 raste me koronavirus.

Ogerta Manastirliu Ministrja e Shëndetësisë thote se deri tani numri i te infektuarve ka shkuar 15.

Pasi jane testuar 238 persona, 15 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. 3 rastet e reja janë të lidhura me pacientin 0 i cili erdhi nga Italia ja ngjiti virusin babait te tij dhe nje personi tjeter.

Por gjendja e tyre eshte e mesme dhe nuk jane ne gjendje te rende dhe shpresojme te behen me mire.

Dhe mjeket qe kuruan 73 vjecaren ne qytetin e Durresit kane dale negative dhe gjendja e tyre eshte e mire.

Shpresojme qe cdo gje te shkoje mire dhe qendroni ne shtepi sa te qetesohet gjendja.