3-vjeçarja rrëzohet brenda në kopsht, por dërgohet urgjent në spital

0
326

Në ambientet e brendshme të kopshtit të fëmijëve është rrëzuar një femije 3-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 18, Korçë.

Mësohet se 3-vjeçarja është dërguar menjëherë në spital.

Ende nuk dihen detajet e plota të ngjares, që do të bëhen të ditura më vonë nga mediat dhe vetë policia, tani primare është gjendja shëndetësore e vogëlushes.

Nga burime jozyrtare thuhet së bëhet fjalë për një kopsht privat, por ende nuk dihet si vogëlushja iu ka shpëtuar syvë të edukatoreve që duhet të kujdeseshin për të.