59 vjecarja u shërua vete nga koronavirusi, flet italiania: Nuk ka dhoma të izoluara, prisni t’iu kalojë vetë

0
162
Padua (Italy), 22/02/2020.- Ambulances and health workers are seen outside the Padua's hospital, northern Italy, 22 February 2020. A woman of Milan's Lombardy region has died after being infected with the coronavirus, becoming the second death following that of a 78-year-old man who died on 21 February. The new wave of cases in Italy's northern regions have triggered shut-downs of shops, offices and community centers. (Italia) EFE/EPA/NICOLA FOSSELLA

Morena Colombi, 59 vjeç nga Itallia e veriut eshte diagnostikuar me korona virus dhe eshte sheruar dhe ndihet shume mire.

Ajo dha nje interviste per te treguar se virusi ishte larguar.

Morena u shpreh se është bërë shumë alarmante dhe ka histeri të ekzagjeruar . Njerëzve duhet t’u thuhet që nëse merrni koronavirusin do të mbijetoni dhe do të shëroheni.
Olombi filloi të ndjehej keq në ditën e Shën Valentinit. Ajo shkoi te mjeku, e cili e diagnostikoi atë me grip normal. Mirëp Morena në ditët në vijim kuptoi që diçka nuk ishte në rregull.

Ajo kishte shume koll dhe ethe.

59-vjeçarja u kthye përsëri në spital, ku sipas saj u përball me akuzat se pse nuk kishte telefonuar 112.

Ajo tregon gjithashtu se kushtet nuk ishin fort të mira dhe se nuk kishte dhoma të izoluara, ku tregon se vetë e mbyllën në një vend pa banjë.

Tashmë gruaja ndihet më mirë.

Nuk duhet te shqetesoni cdo gje shkoi dhe tani ndihem mire eshte nje grip normal ndaj po jap kete interviste qe te qetesoj te gjithe.