Akullore me Banane

0
74

Përbërësit

6 banane
shurup (për dekorim)

Përgatitja
1
Vendosim 5 banane të prera në feta 0.5 cm në frigorifer në ngrirje.
2
Pasi të kenë ngrirë shumë i vendosim në një frulator duke i shtuar një banane normale të temperaturës së ambientit.
3
I frulojmë për 5 minuta derisa ato të kthehen në akullore dhe i servirim me reçel ose me shurup çokollate.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here