Ata u njohen ne internet, ja kush jane 4 Vipat shqiptar qe e gjeten dashurine tyre ne chat

Dikur ishte koha kur romanikzmi mes cifteve fillonte me shikimet neper rruge, e pastaj me nje fjale te embel, me ndonje shenje te sjelle nga shoqet, apo me bukur me fishkellima poshte dritarees dhe letrat e dashurise poshte deres etj.

Mirepo tashme ashtu sikurse ka shume miqesi virtuale, ka edhe lidhje te verteta dashurie apo martese qe kane nisur ne rrjete sociale.

Cifti Armando Sadiku Dhe Elona, kane nisur dashurine tyre pak kohe me pare teksa duken se bashku si te fejuar ne disa evenimente. Futbollisti tregoi se Elona ka qene fanse e zjarrte e tij dhe i tregonte shpesh mesazhe e komente, te cilat i rane ne sy Armandos dhe filluan te komunikonin privatisht.

Nje cift tjeter shume simpatik jane edhe Rudina Magjistari dhe Xhavit Bajrami. Ashtu sic e kemi degjuar edhe here tjeter ata jane njohur prej mesazheve qe Xhaviti i niste Rudies ne Facebook, te ciles i terhoqi shume qe ai ishte ne Tokio dhe shihte emisionin e saj. Ata jane martuar dhe kane nje vajze 5 vjece

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi tashme nje cift shum i njohur kane rreth 3 vite te martuar dhe cdo gje edhe per ta ka nisur ne instagram ku Getoari i shkruante komplimenta pa fund Marines teksa idergonte edhe foto qe dukej se e ndiqte ne cdo dalje te sajen.

Cifti tjeter qe jane njohur ne internet eshte Blendi Salaj dhe Anora. Per ta cdo gje ka nisur kur Anora beri ‘like’ ne facebookun e tij dhe pastaj lidhja virtuali i zgjati 3 muaj para se te takoheshin e te kuptonin dashurine e tyre , te cilen me vone e kurorezuan ne martese nga e cila tashme kane nje djale 7 vjecar