Bëhuni gati! Nga dita e sotme, vjen zyrtarisht “dimri polar”, por ja sa do te zgjase

0
55

I ftohti polar po vjen ne ballkan dhe gjithashtu i ftohti do te mbuloj edhe Shqiperine.

Pritet te kemi 3 ditet me te ftohta te vitit, qe nga e marta ne darke, e merkura dhe e enjtja.

Sipas Meteoalb, vendi ynedo të karakterizohet nga moti me vranësira dhe reshje, por kryesisht në veri të Shqipërisë.

Ne mengjes temperaturat kane nisur te jene te ulta ndaj duhet te keni kujdes.

Temperaturat e ulëta do të vazhdojnë deri në fundjavë, dhe mesohet se ditët më të ftohta priten të jenë e enjtja dhe e premtja.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi 55-60 km/h nga drejtimi jugor e duke krijuar dallgëzim 5 ballë ne det.

Parashikohen madje edhe reshje dëbore në pjesën më të madhe të vendit tonë por kjo mbet per tu pare se ku do te jene surpriza te tilla te bardha.

Keshilla jone eshte te beni kujdes ne udhetimet tuaja me makine e me se shumti gjate nates.