Cfare po ndodh?Tjetër tërmet në Turqi, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Cfare po ndodhe keshtu.2020 do te quhet si viti i termeteve.I gjithe ballkani deri ne Turqi po lekundet cdo jave nga Shqiperia Greqia Bosnja e deri ne Turqi.

Keshtu ka ndodhur dhe sot ku Turqia eshte goditur perseri nga termet me magnitudë 4.5 i shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë 8 kilometra larg Akhisar.Por cdo gje ka shkuar mire pa pasoja dhe eshte normalizuar gjithcka.

Bredna 1 jave Turqia eshte lekundur 2 here dhe kjo po i shqeteson njerezit.

Ndersa ne diten e sotme lekundjet nuk kane lene ndonje pasoje apo demtim.

Shpresoj qe toka te qetesohet ne ditet ne vijim.