Çfarë po ndodh në Ballkan?! Një tërmet shumë i fortë sapo ka lekundur Greqinë

Pas Turqis dhe Shqiperise nje lekundje sizmike ka lekundur sot Greqine.

Kjo gje dihej pasi sizmologu Turk thote qe toka nuk eshte e qete dhe pritet nje lekundje nga Turqia deri ne Viene.

Eshte nje zone e madhe e tokes qe nuk po gjen vendin e duhur dhe eshte ne lekundje te vazhdueshme ndaj dhe lekundjet e sotme ndodhe ne Turqi po dhe ne Greqi.

Siç raporton EMSC, tërmeti ishte me magnitudën 6.2 të shkallës rihter, ndërsa pak minuta më vonë ai zbriti në 5.2. Epiqendra është në ishujt Dodecanese, 74 km nga Karpatet greke, 366 km nga Izmiri i Turqisë.

Dhe nuk ka pasur pasoja.Shpresojme qe toka te qetesohet dhe shpresojm qe te mos prek Shqiperine.