Cikloni “Ciara”/ Flet sinoptikania per vendin tone: Ja cfare do sjellë në Shqipëri te premten

Reshjet e shiu ka ne te gjithe Shqiperine por stuhia “Ciara” do të ndikojë shumë pak në vendin tonë pasi ditën e premte thjesht do te kete nje dite me reshje shiu ne nivel mesatar, që për pasojë, do të sjellë rënie temperaturash të shtunën. Pra në fundjava pritet të ketë shira dhe pak reshje debore ne vendet malore…

Sipas sinoptikanes tone Adiola Bani stuhia “Ciara” na prek shumë pak dhe nuk besohet se do te kete permbytje, keshtu qe shpresojme se cdo gje do shkoje mire dhe moti te jete duke u permiresuar

Sa i përket temperaturave, deri të premten do të mbeten të larta, ndërsa që nga dita e shtunë do ketë rënie të temperaturave në mëngjes deri në -4 në zonat malore. Të premten do të ketë temperatura të larta, duke bërë që të mos kemi reshje dëbore”, tha sinoptikania Bani.

Shpresojme qe java qe vjen te permiresohet moti ne Shqiperi.