Dalin informacionet me te fundit, ja cfare ndodhi sot ne Itali.

Mesohet se numri i rasteve me koronavirus ne Itali eshte ne ulje dhe kjo gje eshte ne renie cdo dite dhe ky eshte nje lajm i mire shpresojme qe kjo rritje te jete dhe ne ditet ne vazhdim qe numri i te sheruarve te rritet.

Gjate 24 oreve te fundit vetem 323 persona kane humbur jeten, 68 me pak se dje duke e çuar numrin total në 27.682.

Ndërkohë në orët e fundit janë regjistruar 2.086 infektime të reja, teksa një ditë më parë u raportuan 2.091 raste.

Sakaq numri i të shëruarve në orët e fundit është rritur me 2.311 persona dhe kjo shifer pritet te rritet dhe me shume ne ditet ne vazhdim.

Në total në Itali numri i të infektuarve ka shkuar në 203.591, ndërsa i rasteve aktive aktualisht është 104.657 persona.

Ditet ne vazhdim priten qe te jene me te qeta dhe pritet qe shifrat te jene ne renie.