A e mbani mend Borëbardhën? Ja sa ka ndryshuar ajo pas 48 vitesh!

Nje nga aktoret me te mira te viteve 70 ajo luajti rolin qe e beri te famshem Borbardha qe te gjithe e shikonim me aq dashuri per te gjithe femijet e atyre viteve.

Filmi që i mblodhi të gjithë pas ekranit, fëmijë e të rritur, ka mbetur një prej sukseseve të pazëvendësueshme të kinemasë turke që nga ato kohe sa dhe sot njerezit duan te dine se cfare po ndodh me Borbardha.

Por ku është sot Borëbardha e famshme?

Zeynep Degirmencioglu e lindur me 12 shtator 1954 në Stamboll. Ishte vetëm një vjeҫ kur doli për herë të parë në ekran ajo mori pjesë edhe në filma kur ishte e rritur, derisa luajti dy rolet që njihen edhe nga publiku shqiptar – “Borëbardha dhe 7 xhuxhat” dhe “Hirushja”.

Ndersa sot ne moshen 62-vjeҫare vijon të jetë një zonjë e pashme dhe e suksesshme në biznes. Ka dy vajza dhe është grua e ve.