E rrallë në Gjirokastër/ E moshuara ikën nga shtëpia vajzes, por policia e gjen me DRON në mes të pyllit (Pamje nga ajri)

0
82

Ngjarje si kjo nuk ka ndodhur me pare kur ne fshatin Hundkuq te Gjiroksatres ka humbur nje shtetase 75 vjecare.

Ajo banonte ne Tepelene dhe eshte larguar nga shtepia e vajzes dhe nuk dihej se ku ishte.

Te afermit e saj dolen per ta kerkuar por nuk po e gjenin dot.Per kete shkak ata e kane kerkuar me dron.\

Por pas nje dite ajo eshte lokalizuar me dron ne mes te pyllit buz kanalit.

Metoda speciale e kërkimit me dron e Policisë së Gjirokastrës ka rezultuar mjaft efektive, dhe e moshuara është gjetur në gjendje të mirë shëndetësore, edhe pse një ditë më pas. Familjarët e shtetases V.F, kanë falënderuar efektivat e Policisë për angazhimin dhe gjetjen e nënës së tyre.